۲۷ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۷, ۱۳۹۸

تزریق ژل

اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

تزریق ژل

به طور کلی تزریق ژل کاربرد های بسیار زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به رفع خطوط ، چروک ها ، چاله ها و قرینه سازی اجزای صورت اشاره کرد. همچنین تزریق ژل روشی برای حجیم سازی اجزای صورت و بدن جهت زیبایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. ( کلینیک لیزر موهای زائد )

تزریق ژل لب و گونه از جمله تزریق های پرطرفدار در میان تزریق های ژل در صورت بوده و ژل سینه و باسن نیز از تزریق های پرطرفدار در میان اجزای بدن می باشد. تزریق ژل برای صورت لاغر ، تزریق ژل پیشانی ، زیر چشم و اطراف آن، پشت پلک ، چانه ، تزریق ژل خط خنده ، زاویه سازی فک و غیره دیگر تزریق هایی هستند که معمولا در کلینیک های زیبایی انجام می گیرد.

اقدامات قبل از تزریق ژل
اولین اقدامی که بیمار باید قبل از تزریق ژل انجام دهد انتخاب بهترین کلینیک زیبایی می باشد، جایی که شخص مطمئن باشد تزریق ژل توسط پزشکی متخصص و با مهارت بالا انجام می پذیرد. فرد باید بداند که انجام این کار در سالن های زیبایی ریسک بالایی دارد و باید از انجام تزریق ژل در مراکز نامعتبر خودداری کند.
یک پزشک خوب راهنمایی های لازم را در ارتباط با اقدامی که فرد می خواهد انجام دهد به او گفته و او را نسبت به آن اقدام کاملا آگاه می سازد.
اقدام دیگری که باید قبل از تزریق ژل مورد توجه قرار بگیرد نوشیدن آب به مقدار زیاد می باشد. همچنین خوردن مسکن قبل از تزریق ژل می تواند کبودی پس از تزریق را تشدید کند و بهتر است قبل از تزریق از مسکن هایی مثل آسپرین و پروفن استفاده نشود.
از مواردی که در تزریق ژل بسیار حائز اهمیت است انتخاب ژل با کیفیتی مطلوب می باشد که این امر با مشورت با یک متخصص خوب و با تجربه قابل حل است.
تزریق ژل

مراقبت بعد از تزریق ژل
تزریق ژل دوران نقاهت طولانی مدتی ندارد و تاثیر درست و واقعی آن معمولا پس از گذشت دو هفته نمایان می شود اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب تر بهتر است موارد زیر را پس از تزریق ژل رعایت کنید:

برای کاهش سریع تر تورم به وجود آمده در ناحیه تزریق از کمپرس آب سرد استفاده نمایید.
همچنین کاهش مصرف نمک نیز به از بین رفتن تورم کمک می کند.
نواحی که ژل تزریق شده است را تا ۲۴ ساعت مالش ندهید و همچنین سعی کنید این نواحی به هنگام خواب تحت فشار قرار نگیرند.
تا ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل از ورزش کردن و نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.
سعی کنید به مدت ده روز بعد از تزریق ژل به صورت روزانه مقدار بسیار زیادی ( بیش از ۸ لیوان ) آب بنوشید.
چنانچه تزریق در نواحی صورت داشته اید بهتر است استفاده از لوازم آرایش را به یک روز بعد از تزریق موکول کنید.
به مدت ۱۵ روز در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.
به مدت یک هفته شنا ، سونا و جکوزی را به تاخیر بیندازید.
تا سه روز دوش آب گرم نگیرید و حدالامکان از گرم کردن محل تزریق خودداری کنید.
چنانچه تزریق ژل در ناحیه لب و خط خنده داشته اید سعی کنید تا ۴۸ ساعت از خوردن و نوشیدن مواد غذایی گرم خودداری نمایید.