۰۲ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۲, ۱۳۹۹

ابدومینوپلاستی

فروردین ۲, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم ، به منظور از بین بردن چربی و پوست های اضافی شکم انجام می شود و افراد را به خواسته شان ( داشتن شکمی کوچک و صاف ) می رساند.( فوق تخصص پلاستیک )

عمل جراحی زیبایی شکم ، تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و سپس جراح برای اعمال اصلاحات مورد نیاز ، برش ها را در نواحی بین خط موی شرمگاهی و ناف ایجاد می کند ؛ انجام جراحی زیبایی شکم به ۲ الی ۵ ساعت زمان نیاز دارد.

ابدومینوپلاستی ، را می توان به دو دسته ابدومینوپلاستی کامل و مینی ابدومینوپلاستی تقسیم کرد.

ابدومینوپلاستی کامل

در حین انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی کامل ، جراح جهت اعمال اصلاحات مورد نیاز یک برش از یک سمت استخوان لگن به سمت دیگر استخوان لگن ایجاد کرده و مجدد برشی در اطراف ناف ایجاد می کند.

مینی ابدومینوپلاستی

همانگونه از نام  جراحی مینی ابدومینوپلاستی ، متوجه خواهید شد این جراحی نسبت به جراحی ابدومینوپلاستی کامل در ابعاد کوچکتری انجام خواهد شد ؛ برش های مورد نیاز در این جراحی در اطراف ناف ایجاد می شود.

عوارض ابدومینوپلاستی چیست ؟

عمل جراحی زیبایی شکم ، نیز همانند سایر جراحی ها با معایب و عوارض خاص به خود همراه می باشد ؛ در صورتی که جراحی زیبایی شکم ، توسط جراحی چیره دست و ماهر انجام گیرد عوارض و خطری پس از عمل جراحی شکم بیماران را تهدید نمی کند ؛ اما در غیر این صورت احتمال اینکه مشکلات فراوانی هم چون عفونت ، بی حسی ، درد شدید ، تجمع مایع در زیر پوست ، تغییر رنگ پوست ، آسیب دیدگی عصب و غیره در بیماران ایجاد شود بسیار زیاد است.

لازم به ذکر است بروز عوارضی هم چون تورم و کبودی پس از جراحی زیبایی شکم ، مسئله ای عادی و طبیعی می باشد که در تمامی بیماران رخ می دهد اما میزان آن با توجه به شرایط افراد متفاوت می باشد .

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی
بسیاری از بیماران در این باره سوال دارند که آیا نتیجه جراحی زیبایی شکم ماندگار می باشد ؟

در رابطه با این موضوع باید بگوییم که در صورتی که بیماران پس از جراحی زیبایی شکم ، رژیم غذایی سالم و سبک زندگی صحیح را رعایت کنند نتیجه ای که از جراحی زیبایی شکم دریافت می کنند دائمی خواهد بود ؛ اما در غیر این صورت احتمال بازگشت چربی های شکم وجود دارد.

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

به بیمارانی که جراحی زیبایی شکم انجام داده اند ، توصیه می شود از استراحت مطلق در دوران نقاهت عمل جراحی شکم خودداری کرده و تلاش کنند که به آرامی راه بروند چرا که این کار به عدم تجمع لخته خون در پاها کمک می کند.