۰۵ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۵, ۱۳۹۸

ترفند اجرای همزمان برنامه ها در اندروید

خرداد ۵, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

ترفند اجرای همزمان برنامه ها در اندروید

شما می توانید در اندورید نیز مانند ویندوز چندین برنامه را همزمان در حالت اجرا نگه دارید و از آن ها استفاده نمایید که کاربرد مفیدی می باشد. یکی از پیشرفت هایی که سیستم عامل اندروید نوگات ۷ داشته است قابلیت مالتی تسکینگ آن است که قابل توجه ترین آنها مالتی ویندوز بودن آن است. این یعنی تمام اندرویدها میتوانند

از یک رابط تقسیم صفحه نمایش استفاده کنند. بنابراین تمام توسعه دهندگان اپلیکیشن میتوانند برنامه هایی با قابلیت تقسیم صفحه عرضه کنند که روی تمام گوشی ها و تبلت های اندروید قابل اجرا باشد. یکی از این اپلیکیشن ها که به شما اجازه می دهد دو پنجره را در یک زمان با هم باز کنید برنامه Screens – Multi Window Manager است که در زیر نحوه کاربرد آن توضیح داده شده است.

ابتدا اپلیکیشن را دانلود کرده و نصب کنید.

ترفند اجرای همزمان برنامه ها در اندروید

بعد از نصب برنامه به منوی اصلی تنظیمات گوشی بروید و وارد گزینه Accessibility شوید. در صفحه ای که باز می شود روی گزینه Screens تب کنید. و در پنجره نمایش داده شده گزینه OK را انتخاب کنید.

ترفند اجرای همزمان برنامه ها در اندروید

به گزارش پارس ناز اپلیکیشن را باز کنید. در ابتدا دو دکمه “+” در بالای صفحه میبینید. دکمه + بالایی برای پنجره ای است که در بالای صفحه مالتی تسکینگ باز میشود و دکمه + پایینی برای پنجره ای است که در پایین باز میشود.

روی هر کدام از دکمه ها تب کنید و برنامه های مورد نظرتان را انتخاب کنید. بعد از انجام این کار نامی برای شورت کات مالتی ویندوز انتخاب کنید. و در آخر گزینه Create Shortcut را بزنید. بلافاصله شورت کات در صفحه هوم گوشی ساخته میشود.

ترفند اجرای همزمان برنامه ها در اندروید

از این به بعد هر وقت خواستید دو برنامه را با هم باز کنید روی آیکونی که در صفحه هوم ساخته اید تب کنید. اگر گوشی در حالت عمودی باشد یکی از پنجره ها بالا و دیگری در زیر باز میشود. اما اگر گوشی در حالت افقی باشد یکی از پنجره ها در سمت راست و دیگری در سمت چپ باز میشود.

ترفند اجرای همزمان برنامه ها در اندروید

بهترین کاربرد این برنامه زمانی است که میخواهید از برنامه چت و مرورگر همزمان استفاده کنید. چون به راحتی می توانید لینک ها را کپی و پیست کنید.