۲۵ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۵, ۱۳۹۸

تزریق بوتاکس

اسفند ۲۵, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش ها و متدهای جوانسازی پوست است که امروزه در راستای رفع چین و چروک های پوستی ناشی از فعالیت و انقباض بیش از حد ماهیچه ها از آن بهره گرفته می شود.

تزریق بوتاکس ، در حقیقت سبب فلج شدن موقتی ماهیچه های موضع مورد نظر شده و با ممانعت از انتقال سیگنال های عصبی از حرکت ارادی و غیرارادی ماهیچه ها جلوگیری به عمل آورده و بدین ترتیب به حذف چین و چروک ها و جوان تر به نظر رسیدن چهره می انجامد.تزریق بوتاکس

قاعدتا پیدایش علائم و نشانه های پیری ، مسئله ای ناخوشایند است و همواره افراد بویژه خانم ها را بر آن می دارد تا به دنبال راهی جهت رهایی از آن باشند.

به طور کلی پوست حاوی دو پروتئین موسوم به کلاژن و الاستین است که موظف به جوان نگاه داشتن پوست می باشند ؛ با افزایش سن ، میزان تولید الاستین و کلاژن با کاهش روبرو شده و به تدریج پوست ؛ خاصیت الاستیسیته یا کشسانی خود را از دست می دهد.

از این رو در صورت انقباض بیش از اندازه ماهیچه های صورت که به منظور انجام اموری از قبیل اخم کردن و غیره انجام می شود ؛ شاهد بروز خطوط و چین و چروک هایی در پوست خواهیم بود که زیبایی چهره را تحت الشعاع قرار داده و با پیرتر نشان دادن چهره از میزان اعتماد به نفس فرد می کاهند.

در حال حاضر سرعت پیشرفت فناوری بخصوص در عرصه پزشکی به قدری چشمگیر است که تقریبا می توان اذعان نمود با بهره وری از فناوری های جدید و تکنیک های نوین پزشکی ، بازگرداندن جوانی و شادابی به چهره و رفع چین و چروک ها و علائم پیری از صورت امری بدیهی و ممکن خواهد بود.
بوتاکس چیست ؟

بوتاکس در واقع باکتری تصفیه شده از نوعی سم تحت عنوان بوتولینیوم می باشد. اگرچه استفاده از این سم در مقادیر بالا مهلک و کشنده است ؛ اما بهره وری از آن در دوزهای پایین ، کاربردهای گسترده ای در زمینه های زیبایی و حتی درمانی دارد.

به طور کلی تزریق بوتاکس ، کاملا ایمن بوده و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) واقع شده است ؛ از این رو افراد نباید از انجام آن دچار واهمه و استرس شوند.

البته ناگفته نماند که تزریق بوتاکس چنانچه توسط پزشکی توانمند و متبحر ، بکارگیری تکنیکی صحیح ، تزریق به میزان مناسب و همچنین در صورت استفاده از برندهای معتبر انجام پذیرد ؛ نه تنها هیچ گونه خطری نخواهد داشت بلکه به نتایج بسیار ایده آل و رضایت بخشی نیز خواهد انجامید.
تزریق بوتاکس در چه مواردی ممنوع است ؟

تزریق بوتاکس در افرادی که از شرایط ذیل برخوردارند نباید انجام گیرد :

خانم های باردار و بانوانی که در دوره شیردهی به سر می برند.
افرادی که نسبت به مصرف برخی داروها دچار آلرژی و حساسیت می شوند.
اشخاص مبتلا به بیماری های عفونی فعال و همچنین بیماری های التهابی مجاز به تزریق بوتاکس نمی باشند.
افرادی که دچار بیماری های روحی و عصبی هستند ، هرگز گزینه مناسبی برای تزریق بوتاکس نخواهند بود.

ماندگاری تزریق بوتاکس :

طول عمر و ماندگاری تزریق بوتاکس با توجه به شرایط فیزیکی در هر فردی متفاوت است ، اما معمولا به طور میانگین مابین ۲ الی ۶ ماه متغیر است.

لذا غالبا پس از این بازه زمانی ، شاهد انقباض و حرکت دوباره عضلات خواهیم بود.

به منظور ماندگارتر کردن نتایج تزریق بوتاکس می توان ، طی دوره های زمانی معین که از سوی پزشک مشخص می گردد ؛ اقدام به تزریق مجدد کرده و با تکرار فرآیند تزریق ، میزان چین و چروک ها را به تدریج کاهش داد.