۱۲ آبان ۱۳۹۹
آبان ۱۲, ۱۳۹۹

تزریق چربی

آبان ۱۲, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

تزریق چربی پرکننده بافت نرم طبیعی

اگر روش های تزریق را برای رفع نقص جزئی در صورت یا بدن خود در نظر گرفته اید اما می خواهید نتیجه ای طبیعی داشته باشد، تزریق چربی Fat Injection برای شما مناسب است. تکنیک تزریق چربی یا روش ترانسفر چربی Fat Transfer یک جراحی زیبایی بدون بیهوشی برای بازسازی صورت یا بدن، افزایش حجم و کانتور کردن صورت Facial Contouring ایده آل است.

تزریق چربی ۱
این روش فرایندی است که پزشک چربی را از ناحیه ای از بدن شما می گیرد و آن را به منطقه دیگری منتقل می کند. نتایج بی خطر تر ، طبیعی تر و ماندگارتر از سایر روش های تزریق پوست است.

تزریق چربی صورت چیست
فت ترنسفر Fat transfer روشی است که سلولهای چربی از ناحیه ای از بدن شما که نمی خواهید از طریق تزریق به مناطقی که مورد نیاز برای شکل دهی هستند، انتقال می یابد.

تزریق به صورت، به بازگرداندن حجم و شکل از دست رفته صورت کمک می کند و باعث کاهش چین و چروک و افتادگی پوست می شود. انتقال چربی به صورت گزینه مناسبی برای کانتور کردن، شکل دهی و اصلاح نواحی مشکل دار در صورت مانند گونه و لب است. از انتقال میکرو چربی نیز می توان برای پر کردن فرو رفتگی ها در اطراف چشم، شقیقه، گونه ها و برای زاویه سازی فک استفاده کرد.

دوران بهبودی پس از تزریق به صورت چه مدت است
دوران بهبودی پس از تزریق چربی به صورت حدودا ۱۰ الی ۲۱ روز است.

تزریق چربی

انجام این روش چه مدت طول می کشد
این تکنیک تحت بی حسی موضعی و آرام بخش انجام می شود و تقریباً ۱٫۵ ساعت طول می کشد.

کاندیدهای مناسب تزریق چربی صورت چه کسانی هستند
کاندیدهای ایده آل برای این روش، کسانی هستند که حجم صورتشان را از دست داده یا صورت آنها زاویه ندارد. همچنین کسانی که چروک های عمیق دارند برای این روش مناسب هستند. کسانی که می خواهند لب های خود را حجیم تر کنند یا فرم دهند، کاندیدهای مناسبی برای تزریق چربی هستند.

خطرات فت ترنسفر
مانند هر روش دیگر جوانسازی، این روش نیز خطرات خاص خود را اگرچه بسیار نادر دارد. این عوارض شامل موارد زیر است:

عفونت
خونریزی یا کبودی در محل تزریق
فرو رفتگی یا برامدگی در سطح پوست
آسیب به رگ های خونی (نادر)
پس از تزریق چربی
پس از انتقال میکرو چربی، به مدت ۱۰ الی ۲۱ روز کبودی و تورم ایجاد می شود، به خصوص اگر این عمل روی لب انجام شده باشد. برای بهبودی بعد از تزریق، دستورالعمل های جراح خود را به دقت دنبال کنید.

از آنجا که روند طبیعی پیری صورت باعث از بین رفتن حجم چربی صورت می شود، انتظار می رود بیمارانی که نتایج خوبی از این متد گرفته اند، هر ۳ الی ۵ سال یک جلسه دیگر یا چندین جلسه دیگر برای تمدید این روش لازم داشته باشند. با افزایش سن، آنها مجددا چربی صورت خود را از دست می دهند. پس تکرار این روش هر چند سال ممکن است لازم باشد.

ریکاوری تزریق چربی صورت و جدول زمانی
هفته اول: تورم جزئی و کبودی در هفته اول بعد از انجام انتقال چربی وجود دارد. به طور کلی، تورم و کبودی می تواند در حد کشیدن دندان عقل باشد.

برای رفع هرگونه تورم باید:

از خوابیدن روی صورت خودداری کنید.
کمپرس سرد استفاده کنید
داروی مسکنی را که پزشکتان تجویز کرده است را مصرف کنید.
هفته دوم: تا هفته دوم بیشتر کبودی ها از بین می روند، اگرچه ممکن است هنوز تورم جزئی در مناطق تزریق و اطراف آن باقی بماند. زمان بهبودی هر فرد متفاوت خواهد بود و بسیاری از بیماران بعد از گذشت یک هفته احساس آمادگی برای بازگشت به محل کار را دارند.

قبل از اینکه فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرید با پزشک خود مشورت کنید.