۲۷ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۷, ۱۳۹۸

جراحی بینی ترمیمی

اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جراحی بینی ترمیمی

جراحی ترمیمی زمانی انجام می شود که فرد بنا به دلایل متفاوت از نتیجه عمل خود راضی نیست. این نارضایتی ممکن است پس از گذشت چند سال حاصل شود که می تواند بر اثر انتخاب جراح بینی کم تجربه باشد. در واقع اگر جراح بینی از مهارت بالا برخوردار باشد ، در طول زمان بینی دستخوش تغییراتی همچون افتادگی نوک بینی نخواهد شد. همچنین ممکن است بیمار از همان ابتدا نتیجه ایده آل خود را از عمل کسب نکند و این مسئله در روحیه او تاثیر گذار است.

اما جای نگرانی نیست زیرا علی رغم اینکه جراحی بینی ترمیمی پیچیده تر از جراحی اولیه است، اما با انجام جراحی ترمیمی می توان کلیه ایرادات بینی را برطرف نمود.

از جمله ایرادات بینی که با انجام جراحی بینی ترمیمی برطرف می شوند عبارتند از :

اصلاح ایراداتی که در جراحی بینی اولیه برطرف نشده.

اصلاح ایراداتی همچون قوز یا تورفتگی که پس از عمل قبلی ایجاد شده اند.

ترمیم کوچکی یا سربالا بودن بیش از حد بینی

برطرف نمودن عدم تقارن سوراخ های بینی

اصلاح کجی بینی

ترمیم دفرمگی یا افتادگی نوک بینی که پس از چند سال ایجاد شده است.

بهترین زمان برای انجام جراحی بینی ترمیمی

افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند باید به زمان مناسب برای انجام جراحی ثانویه بینی خود توجه کنند. در واقع انجام جراحی منوط به این است که حداقل یک سال از عمل اولیه گذشته باشد تا تورم بینی به طور کامل فروکش کند و بافت بینی ترمیم شود. در این حالت کلیه ایرادات بینی قابل تشخیص است. حتی ممکن است ایرادات بینی بر اثر ورم باشد و پس از مدتی برطرف گردد. بنابرین برای انجام جراحی ترمیمی بینی اصلا عجله نکنید و به پزشک خود اعتماد نمایید.

توجه داشته باشید که انتخاب جراح بینی برای عمل ترمیمی بیشتر حائز اهمیت است زیرا در صورتی که مجددا بینی به خوبی مورد جراحی قرار نگیرد ، امکان بروز مشکلات جبران ناپذیر برای شما وجود دارد.

همچنین در نظر داشته باشید از آنجایی که این جراحی پیچیده تر است ، به نسبت هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.