۲۵ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۵, ۱۳۹۸

عمل بینی گوشتی

اسفند ۲۵, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی یکی از چالش برانگیزترین انواع جراحی بینی در حوزه جراحی پلاستیک به شمار می رود ؛ زیرا این نوع از بینی ها به دلیل ویژگی هایی که دارند ، جراحی بینی را با محدودیت مواجه می کنند. ( متخصص جراحی زیبایی بینی )

ویژگی های بینی گوشتی

به طور کلی بینی ها بر اساس جنس پوست و استحکام غضروف ؛ به دو دسته بینی های استخوانی و بینی های گوشتی تقسیم می شوند که در این مقاله به شرح توضیحات مختصری در خصوص بینی های گوشتی پرداخته ایم.

در رابطه با بینی های گوشتی ، باید گفت که این بینی ها پوست ضخیمی دارند و غضروف آن ها بسیار ضعیف است ؛ از این رو جراحی بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی که غضروفی مستحکم داشته و پوستی نازک دارند ، با پیچیدگی و دشواری همراه است.

با توجه به ویژگی هایی که برای بینی های استخوانی برشمردیم ، امکان اعمال اصلاحات وسیع بر روی این بینی ها به سهولت امکان پذیر بوده و تغییرات ایجاد شده به وضوح قابل رویت خواهد بود.

اما در بینی های گوشتی ضخامت پوست بینی و ضعف غضروف ، قدرت مانور جراح بر روی بینی به منظور ایجاد تغییرات مورد نظر را محدود نموده و در حقیقت نمی توان این نوع از بینی ها را بیش از حد کوچک کرده و اصلاحات وسیعی بر روی آن ها اعمال نمود.

جراحی بینی گوشتی

اکثر پزشکان ، افرادی که از بینی گوشتی برخوردارند را گزینه مناسبی برای جراحی بینی طبیعی می دانند ؛ چرا که پوست ضخیمی که این نوع از بینی ها دارند مانع از اعمال اصلاحات گسترده بر روی بینی می شود.

البته این بدان معنا نیست که نمی توان فرم بینی های گوشتی را با انجام جراحی زیبایی بینی ، بهبود بخشیده و حالتی خوش فرم تر به آن ها داد.

بلکه هدف از تشریح مطالب فوق این است که افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ، باید از نتیجه عمل بینی گوشتی ، توقعی واقع بینانه داشته و انتظار کوچک شدن بیش از اندازه بینی را نداشته باشند.

نکته قابل توجه این است که آقای دکتر لاجوردی متخصص جراحی زیبایی بینی ، همه عمل های زیبایی بینی یا رینوپلاستی و حتی بینی های گوشتی را با بی حسی موضعی و بدون بیهوشی انجام می دهند که در نوع خود بی نظیر است.

نام این روش دلارا است.

Dr Lajevardi awake Rhinoplasty

Without Anesthesia

روش جراحی بینی گوشتی

تکنیک های مورد استفاده در جراحی بینی های گوشتی با متدهایی که در جراحی بینی های استخوانی مورد استفاده قرار می گیرند دارای تفاوت می باشد.

مقصود از جراحی بینی گوشتی ، کوچک تر کردن بخش تحتانی بینی یا به عبارتی نوک بینی و خوش فرم تر کردن آن ؛ مشروط به پیشگیری از آسیب پذیری غضروف ها می باشد.

لازم به ذکر است که تکنیک فوق ، در حال حاضر به منظور جراحی بینی های گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالی که در گذشته به این مسئله بی توجهی شده و با تراشیدن غضروف های بینی ، سعی بر کوچک کردن بینی می کردند و این مسئله منجر به بازگشت نتایج جراحی بینی های گوشتی شده و پس از مدتی فرم بینی به حالت سابق خود باز می گشت.

توجه داشته باشید که تراشیدن غضروف بینی ، منتج به تضعیف آن شده و از آن جا که پوست بینی های گوشتی سنگین است ؛ خواهیم دید که با گذشت زمان ، سنگین بودن پوست بینی منجر به افتادگی نوک آن می گردد.

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی بازگشت پذیر است ؟

همانطور که اشاره شد ؛ امروزه جهت جراحی بینی های گوشتی ، غضروف بینی دستکاری نشده ( در صورت نیاز تنها مقدار کمی از غضروف بینی برداشته می شود ) و صرفا با تقویت غضروف ها در بخش نوک یا پایه بینی ؛ فرم بینی بیمار اصلاح می گردد.

تا جایی که در حال حاضر ؛ شاهد تداوم نتایج حاصل از جراحی بینی های گوشتی با تکنیک های نوین ، در طولانی مدت می باشیم و می توان گفت احتمال بازگشت پذیری نتیجه جراحی بینی های گوشتی با بهره وری از تکنیک های جدید ، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

لازم به ذکر است در متدهای مدرن جراحی بینی گوشتی ؛ تنها در صورتی که وجود غضروف ، منجر به برهم خوردن فرم بینی و ایجاد قوس بر روی پل بینی شده باشد ؛ اقدام به کاهش غضروف بینی ، صورت خواهد پذیرفت.

در ارتباط با تقویت غضروف های بینی گوشتی ، توجه داشته باشید که بدین منظور از غضروف نقاط دیگر بینی برداشته شده و در نقطه مورد نظر پیوند زده می شود.

البته باید توجه داشت که در برخی موارد ممکن است جراح بینی به منظور تقویت غضروف ها ، از غضروف گوش یا دنده بیمار استفاده نموده و آن را به بخش مورد نظر پیوند بزند.