۱۱ شهریور ۱۳۹۹
شهریور ۱۱, ۱۳۹۹

مراقبت های بعد از کاشت مو

شهریور ۱۱, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو : بسیاری از آقایان و خانم ها که به دلایل­ متعددی مانند افزایش سن ، فاکتورهای هورمونی ، استرس یا ژنتیک موهای خود را از دست داده اند و به منظور جبران موهای از دست رفته خود عمل کاشت مو را انتخاب کرده اند ؛ از دستیابی به موهایی با حجم ایده آل و در عین حال طبیعی لذت خواهند برد. ( کاشت مو در تهران )

به طور کلی افرادی که تحت عمل کاشت مو قرار گرفته اند ، باید طی دوران نقاهت خود جهت حصول نتایج قابل قبول حتما دستورالعمل هایی که پزشک بدین منظور توصیه می کند را رعایت نموده و بدانند که توجه به مراقبت های بعد از کاشت مو اهمیت قابل توجهی در نتیجه نهایی پیوند مو خواهد داشت.

از این رو بر آن شدیم تا در مقاله حاضر ، به اختصار به شرح اهمّ مراقبت هایی که پس از عمل کاشت مو باید مورد توجه قرار گیرند ، بپردازیم ؛ جهت کسب آگاهی کافی در این خصوص ، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از کاشت مو
دستورات و مراقبت های بعد از کاشت مو

افراد پس از عمل کاشت مو ، ترخیص شده و مجاز خواهند بود به منزل باز گردند ؛ اما لازم به ذکر است که تا چند روز پس از کاشت مو باید جهت تسریع روند بهبودی ، به خوبی استراحت نمایند.
در راستای جوگیری از تورم در موضع کاشت مو ؛ توصیه می شود که فرد زیباجو ، به مدت سه روز بعد از عمل پیوند مو در هنگام خواب و استراحت ، سر خود را حتما به اندازه زاویه ۴۵ درجه بالاتر از سطح بدن نگاه دارد.
لازم به ذکر است تورم به وجود آمده با استفاده از داروهای ضد التهاب و همچنین قرار دادن کمپرس یخ بر روی پیشانی بهبود می یابد. ( هر ۲ ساعت یکبار و هر بار به مدت ۱۵ دقیقه کمپرس یخ را بر روی پیشانی قرار دهید تا از تشدید تورم جلوگیری شود. )
توجه داشته باشید که تورم در ناحیه پیشانی ، معمولا بعد از اولین جلسه کاشت مو و به دلیل وارد شدن سوزن به سر اتفاق می افتد.
به طور کلی معمولا ۲ تا ۴ روز بعد از کاشت مو ، تورم ادامه داشته و البته موقت خواهد بود.
معمولا افراد از روز دوم بعد از عمل کاشت مو ، می توانند فعالیت های سبک را شروع کنند ؛ اما انجام کارهای روزمره یا برگشت به محل کار از ۲ یا ۳ روز بعد از جراحی امکان پذیر خواهد بود.
مصرف آسپیرین و همچنین نوشیدنی های الکلی به مدت ۳ الی ۵ روز بعد از کاشت مو اکیداً ممنوع است.

مراقبت های بعد از کاشت مو
سایر مراقبت های مهم بعد از کاشت مو

تا چند وقت پس از کاشت مو ، از انجام هر گونه فعالیت سخت و شدید ؛ مثل خم شدن ، بلند کردن اشیاء سنگین و ورزش باید خودداری شود.
تا چند وقت بعد از عمل کاشت مو ، از قرار گیری در معرض گرما و سرمای شدید اجتناب کنید تا در روند بهبودی خللی وارد نشود.
به منظور پیشگیری از درد احتمالی و همچنین در صورت وقوع درد جهت تسکین آن ، داروهای مسکن تجویز می شود که معمولا تا ۴۸ ساعت بعد از عمل باید به مصرف برسند.
ریسک بروز عفونت پس از کاشت مو ، حداقل است ؛ اما به هر حال توصیه می شود تا ۲ هفته بعد از عمل از رفتن به فضاهایی که احتمال وجود باکتری و آلودگی در آن ها وجود دارد اجتناب کنید.
حتی المقدور از دست زدن به ناحیه پیوند خودداری نمایید و در صورت دست زدن نیز حتما دست های خود را استریل کنید تا احتمال بروز عفونت به حداقل برسد.
توجه داشته باشید که باید در صورت مواجهه با هر گونه درد ، قرمزی و تورم در ناحیه کاشت مو ؛ حتما موضوع را به پزشک معالج تان اطلاع دهید.
تا زمانی که پزشک معین نموده از استحمام ، رفتن به سونای بخار و حمام آفتاب بپرهیزید.

در نهایت باید خاطر نشان شد که احساس خارش پس از کاشت مو ، امری بدیهی می باشد و نشان می دهد که بافت در حال بهبود است.