۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۰

وقت گذاشتن برای همسر چقدر اهمیت دارد؟

اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۰ ۰ دیدگاه

وقت گذاشتن برای همسر چقدر اهمیت دارد؟

همیشه این سؤال برای ما به وجود می آید که چه قدر از زمان مان را باید صرف روابط عاطفی مان کنیم؟ چه قدر با شریک زندگی مان در رابطه باشیم تا ارتباط مان خراب نشود؟ اول از همه هیچ قانون ثابتی برای آنکه بگوییم به عنوان مثال فلان قدر ساعت شما باید با شریک زندگیتان باشید تا رابطه ای سالم را تجربه کنید، وجود ندارد.


ادم ها هر کدام شخصیت خاص خویش را دارند. بعضی از زوج ها از هر فرصتی برای با هم بودن استفاده می کنند، در حالیکه بعضی دیگر ترجیح میدهند که زمانی را در تنهایی بگذراند و از استقلالی که دارند، لذت می برند. البته در این بین بعضی دیگر هم هستند که تلاش می کنند بین این دو اعتدال برقرار کنند.

وقت پیدا کردن برای یکدیگر به معنای عوض کردن عادتها و ایجاد یک برنامه روزانه جدید است. بسیاری از زوج هایی که در روابط شان دچار مشکل شده اند مدت زمانیکه به یکدیگر اختصاص میدهند به مرور محدود و محدودتر شده است. هنگامی که زمان با هم بودن دیگر جذاب و لذتبخش نباشد و تنش در آن احساس شود طرفین به جای این که با هم وقت بگذرانند کارهای دیگری برای انجام دادن و سرگرم شدن پیدا می کنند.

بهتر است مشکلاتتان را با همسرتان درمیان بگذارید و همیشه وقتی برای صحبت رو در رو با او داشته باشید و همیشه و در همه حال از نظر روحی به او اهمیت دهید و پی به ناراحتی ها و خوش‌حالی های او ببرید.

رابطه ای متعادل با همسرتان داشته باشید

چنانچه صد در صد زمان خیلی زیاد و صفر درصد خیلی کم است، خوب باید یک عدد مناسب پیدا کنید. ایجاد تعادل معمولاً دشوار تر از چیزی است که همه فکر می کنند:ما معمولاً دوست داریم که با این شخص جدید و جذاب که بعنوان همسر وارد زندگی مان شده وقت بگذرانیم. آن ها به دنبال فرصت هایی هستند تا کنار آن شخص باشند و هنگامی که نیستند دلشان برای هم تنگ می شود. این زمانیکه با هم سپری می کنند سالم و ضروری است تا بتوانند روابط خود را قدرتمند تر نموده و دو زندگی را به هم جوش بدهند.

ولی کار و زندگی سبب می شود محدودیت هایی واقع بینانه برای میزان زمانیکه با همسرتان سپری می کنید، تعیین کنید. از الزامات غیرقابل پیش بینی کاری برای آخرهفته گرفته تا نیاز به سفرهای کاری، چنانچه طرف مقابلتان در رابطه سطح متفاوتی از ارتباط را انتظار داشته باشند، مقاصد و جاه طلبی های فردی ممکن است در ارتباط تان ایجاد اضطراب کند.

زوج های جوان باید بتوانند بین زمانیکه با طرف مقابلشان سپری می کنند و زمانیکه به دوستان و خانواده اختصاص دارد هم تعادل ایجاد کنند. هنگامی که وارد رابطه می شوید، قابل دسترس بودن شما برای رابطه گذشته تان اندکی تغییر می کند.

به عنوان مثال در تحقیقی که در سال ۱۹۹۹ انجام گرفت، معلوم شد زنانی که مدت زمانی را که با همسرشان سپری می کنند افزایش می دهند ، به همان میزان مدت زمانی را که با دوستانشان سپری می کنند را کم می کنند. وقتی دوستان شکایت می کنند که دیگر فرصت دیدن شما را ندارند و خانواده تان متعجب اند که این همه وقت را کجا می گذرانید، دیگر لازم است که بتوانید تعادلی در زندگی و روابطتان برقرار کنید.